#15 článek - Organizační záležitosti, začátek léta a podobně

14. july 2015 at 18:39 | - Werangummi |  DIARY


Ahoj, vítám Vás u nového článku, který tentokrát bude spadat do rubriky DIARY. Od posledního takového uběhlo už téměř pět měsíců, což je poměrně dlouhá doba, zkrátka už myslím nastal pro takový článek správný čas. Mám toho dle mého názoru co napsat, tudíž článek bude delší.
Jdeme na to.

Uběhly dva týdny prázdnin a já jsem z mých plánovaných článků vydala jediný, který ani nebyl kompletní, ale zkrátka jsem ho potřebovala vydat, protože jsem neměla nic přednastavené. Na celé léto jsem měla plán článků, které měly vycházet pravidelně dvakrát denně. Jenže místo toho zůstaly moje nápady viset ve vzduchu.

Abych věci uvedla na pravou míru, poslední týdny už uplynulého školního roku jsem se hodně stresovala kvůli známkám, které nakonec dopadly tak jak měly a já měla na vysvědčení šest dvojek, můj nejlepší prospěch za celý druhý stupeň. Ale nějak to ze mě nevyprchalo, já měla stále kruhy pod očima a náladu pod bodem mrazu. Tak jsem se v neděli dvacátého osmého června sbalila a odjela neplánovaně k babičce, abych přišla na jiné myšlenky. Plánovala jsem tam zůstat tři čtyři dny maximálně, ale potom začala vedra a já u babičky strávila celé dva týdny, týdny nicnedělání. Ale nemůžu říct, že by mi to neprospělo, naopak. Spala jsem, opalovala se na sluníčku, četla, hrála TS3 - hra, která mě totálně odbourala od reality a pár dní jsem nepřemýšlela nad ničím jiným. Zkrátka jsem relaxovala a teď už můžu konečně začít s čím jsem chtěla s odpočinutou myslí.


Chtěla jsem nějakou super lazy hazy fotku, protožee já jsem vážně nebyla schopná nic pořídit.
Ach to weheartit (:-D).

Odteď plánuji články dvakrát týdně, v úterý a ve čtvrtek. Bude to tak na celé prázdniny, možná bych ráda i častěji. Ve školním roce bych to ráda udržela na těch dvou článcích týdně, hodlám si nějaké články předepsat. Ale o tom mluvit nechci, protože jsou přece jenom prázdniny, které ale dost rychle utíkají. Taky plánuji udělat trochu změn ve vzhledu blogu, teď to tu mám takové nesouměrné, hlavně co se týče menu a rubrik. Pustím se do toho v nejbližší možné době.
Ale už dost organizačních záležitostí.

V poslední době jsem si hodně oblíbila Německo po všech směrech. Němčinu jako jazyk, Německo jako stát, ale hlavně němce a německou hudbu. Na YouTube jsem zcela náhodou narazila na DieLochis a za tři měsíce jsem se do nich zamilovala. Doporučovala bych se podívat na jejich parodie, "comunnity" písničky a jejich vlastní písničky. Podle mě jsou to hrozní talenti a doporučovala bych si pustit alespoň něco, třeba vás to nechytne, ale tak zkusit to můžete vždycky.


Fotka jak prase, screenovala jsem to z jejich Instagramu (:-(:-D)
Ale vážně se na ně zkuste podívat, odkazy jsou výše, stačí jen kliknout.

Nesmím zapomenout zmínit zpěváka jménem Cro, do kterého jsem se zamilovala pomocí jeho nejnovější písničky, která je, ačkoliv je v němčině, pravdivá doslova a do písmene. Když jsem si ji doslovně přeložila, rozbrečela mě. Opravdu doporučuji si ji poslechnout, stejně jako jeho další písničky, ale tahle na mě nejvíce zapůsobila.


> Odkaz <

Za ty dva týdny zmíněného nicnedělání jsem se pustila do čtení trilogie Milénium od Stiega Larssona. Musím říct, že jsem z toho vážně nadšená. Přečetla jsem první díl, momentálně jsem v polovině druhého a chystám se na i na třetí. Až je budu mít celou trilogii přečtenou, ráda bych na ni udělala recenzi a posoudila jednotlivé díly. Taky mám konečně doma Příliš Mnoho Kateřin, na kterou jsem četla hodně kladných recenzí. Plánuji se do ní pustit až po Miléniu, chtěla bych si ji vzít na dovolenou, čímž se dostáváme k dalšímu tématu.

Svoji jsem ještě nestihla vyfotit (:-D:-().

Na dovolenou jsme plánovali jet do Španělska, ale situace se vyvinula jinak - je to tam fakt celkem drahé. Tak jsme se rozhodli pro jinou destinaci, kterou jsme ještě nenavštívili a stálo by to za to a tím je Řecko. Ještě nemáme konkrétní termín, ale měly bychom vyrazit příští týden nebo ten následující, ale musím říct, že jsem z toho nadšená. Už ale neplánuji žádné pauzy, tudíž články vyjdou pravidelně a doufám, že budu stíhat obíhat i AFFS. Ohledně dovolené mám i pár článků naplánovaných, takže doufám, že všechno vyjde jak má.


Proč má ta Invia tak hrozně lákavé obrázky? (:-D)

Takže to by bylo pro dnešní deníčkový článek vše, teď už bude snad vše podle plánu.
Doufám, že se vám dnešní článek líbil a ve čtvrtek se ohlásím s dalším článkem.
Mějte se pěkně.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Sasha Sasha | Web | 14. july 2015 at 18:50 | React

mne sa viac ako kateriny pačilo paper towns :D inak obdiv za lasku k nemecku a k nemčine, fakt som malokedy počula že sa niekomu pači nemčina :D

2 Whirpy Whirpy | Email | Web | 14. july 2015 at 18:51 | React

Tak hlavně, že vysvědčení dobře dopadlo a teď už jsi zrelaxovaná.
Co se TS3 týče, vím o čem mluvíš, taky mám občas takové období, že to neumím přestat hrát. :D
Příliš mnoho Kateřin jsem četla, bude se ti to líbit, je to vážně úžasná kniha. Já teď od Greena plánuju Hledání Aljašky. :D  Ale mám rozečteného Doriana Graye, Annu Kareninu a ještě plánuju přečíst Vypravěčku, tak snad do podzimu se k Aljašce dostanu.
Řecko budeš mít super! :) Invia má i lákavé reklamy :'D

3 Blondie Blondie | Web | 15. july 2015 at 16:40 | React

Pět měsíců mi většinou nevydržel ani blog :D Nad knížkou Příliš mnoho Kateřin jsem taky přemýšlela, ale zatím jsem se neodhodlala ji koupit ;)

4 Yeanni Yeanni | Web | 15. july 2015 at 17:32 | React

Ako dlho som hľadala nemeckých youtuberov a žiadneho dobrého som nenašla, títo chalani sú úžasní a konečne si precvičím zasa Nemčinu. Inak ja som pred mesiacom možno objavila Dana (Danisnotonfire) a Phila (AmazingPhil)tak trochu ulietavam na nich.. trochu dosť.

5 cincina cincina | Web | 15. july 2015 at 22:12 | React

Hlavně, že ses zrelaxovala:) A babička si tě alespoň parádně užila, když si tam byla tak dlouho.
No vůbec nezmiňuj, že už uběhly dva týdny prázdnin, nebo to, že prázky rychle utíkají. Ne, neříkej to:D To mě deprimuje.
Vášeň pro němčinu máme stejnou:) Miluju německý přízvuk. Sakra, jak já bych ho chtěla mít!
Dovolenou si určitě užij. Překvapuje mě, že si ještě nebyla v Řecku... ale užij si to. Je to tam opravdu nádherné:)
Ve Španělsku jsem nebyla, protože přesně jak říkáš... je to tam drahé. Ale jednou se tam určitě podívám:)

6 Kája Kája | Web | 16. july 2015 at 15:17 | React

Tak to já teda němčinu nemohu ani cítit a celkově Němce ani Německo nesnáším. Cítím k tomu všemu možná příšernou nenávist díky 2. světové válce nebo já fakt nevím. Na gymplu mám za třídní němčinářku, která je Německem fakt posedlá a miluje to tam a celkově s ní na hodinách o němčině trpím. :-D :-D  :-D

Od Stiega Larssona jsem viděla pouze zfilmovanou verzi (švédskou) jeho první knihy - Muži, kteří nenávidí ženy. Bylo to místy sice sado maso až jsem skoro zavírala oči, abych to neviděla, ale jinak mě to moc zaujalo. Té "kriminálce" bych dala velkou jedničku s hvězdičkou! Dostala jsem se  i k tomu, že si přečtu všechny tři díly knih, ale.. zatím jsem na začátku prvního dílu a vůbec mě to nebaví, a tak jsem to odložila. Až přečtu svoji "hokejovou literaturu", tak na to možná teprve potom přijde řada a doufám, že už se konečně dostanu k té hlavní napínavé zápletce a nebudu muset jen číst, jak si Mikael zařizuje svůj dům (či co se to tam v těch poslední řádcích, co jsem přečetla, stalo) :-D

P.S. Užij si dovču v Řecku!

7 Ronnie Sparks Ronnie Sparks | Email | Web | 16. july 2015 at 18:16 | React

Je léto a hlavně máš prázdniny, užívej si venku a také si čti :-) na blog zajdi jen když se ti bude chtít :-)

8 silluety silluety | Web | 16. july 2015 at 20:46 | React

Tyjo :D (samozřejmě, že mě z celého článku chytla huba, aneb jak jinak já x_x) tu první skupinu.. ještě sem si ji nepustila, ale zaujal mě ten Cro. Prosimtě, četla sem tvé menu. "Poslouchám divnou muziku." O.o to vážně? :DDD já myslím, že podle dnešních dětí tenhle styl "letí" ne? :DD ale v pohodě :D teď ještě k tomu Croovi (O.o ? :DD nevim jak se skloňuje) Musim se přiznat, že já němčinu ráda nemám. Je taková tvrdá a když poslouchám rammsteiny, tak je to prostě.. nepopsatelně hnusný :D jak kdyby ten svůj jazyk plyvali nebo jak to nazvat :D ale teď tohle píšu a poslouchám jednu z jeho písniček a asi bych nepoznala, že je to němčina :D sice tohle není můj styl x_x ale vyslovuje svůj rodný jazyk (doufám :D) velice pěkně :3 takže jsem doposlouchala až dokonce :) ne, tahle hudba mě nechytne, ale nemůžu odteď říct, že je němčina škaredej jazyk :)
ani se ti ale nedivim, že se ti němčina odteď líbí a celkově ten stát a tak :) ona je to pěkná země, a byla by hezčí, kdyby do našich názorů nezasahovali takový ty běžný předsudky. Něco takovýho, jako že němci jsou všichni jako Hitler. Chování a tak. Není to pravda. Spousta němců je boží :3 Naštěstí jsem z předsudků jakž takž vyrostla :) jo, německo je pěknej stát :)
jinak je super, že jsi relaxovala u babičky :) a prostě celkově :3 jinak gratuluju k vysvědčení a prostě jsi potřebovala oddech od tohoto všeho :) a ano, utíkaj prázdniny strašně rychle, takže užívej ;) jinak se mi taky stává, že prostě mám nápadů na články strašně moc a pak najednou nic. Ale já myslim, že to 2x tejdně rozhodně zvládneš ;)
jinak blog máš moc pěknej :O hlavně teda ten desing :3 ale je fakt, že vždycky to chce změnu, já to musim měnit pořád :'DDD stejně je to se vším no :D

9 Elis Elis | Web | 16. july 2015 at 22:21 | React

Pěkný článek a myslím, že tak podobně žijeme teď všichni, ta písnička je skvělí, líbí se mě kapela, doposud jsem ji neznala...

10 Nany Nany | Web | 18. july 2015 at 15:46 | React

Já tě úplně chápu, je skvělé, že sis odpočinula, nicnedělání je totiž to nejlepší, co se může po stresovém období udělat :)
Nevadí, že články nebyly, na ty nové se moc těším.. ty prostě píšeš hrozně pěkně, vážně se to skvěle čte.
Snad ti ta pravidelnost vyjde, pak i dále do školního roku :)
Na design jsem zvědavá, mě se tenle zcela upřímně líbí, je takový jednoduchý a to přesně miluji.
Tak to jsem ráda, že tě Milénium chytlo tak jako mě. A Příliš mnoho Kateřin je také dokonalá knížka, takže se do ní určitě co nejdřív pusť.
Německo je super! Nechápu, co proti němu tolik lidí má, zvláště proti němčině. Jo, je to trošku tvrdíš jazyk, ale já to na něm mám ráda. Na zmiňované lidi se podívám, já znám jenom klasické Rammsteiny, tak musím poznat něco nového :D
Já byla na Krétě a bylo to úžasné :) Ve Španělsku jsem teda v minulosti byla také, ale nebylo tam tak dobré počasí, i když vlny jsem si zamilovala, byly tam obří.
Heh, taky se měj hezky a doufám, že se brzo ohlásíš, protože už je sobota xD

11 Amazonka Amazonka | Web | 19. july 2015 at 14:59 | React

Lásku k němčině s tebou teda moc nesdílím, ale ber to tak, že si výjimečná :DD Moc lidí totiž němčinu a obecně Německou moc rádo nemá...
Příliš mnoho Kateřin jsem nečetla a zatím ani neplánuju. Jinak jsem četla od Greena ty ostatní tři jeho nejznámější a Papírová Města se mi líbila nejvíce.

12 Bree Bree | Web | 21. july 2015 at 9:00 | React

Nesnáším němčinu, nelíbí se mi výslovnost, a proto se ji neučím, ale ruština je stejně tak hnusná :D Promiň:D Jinak u babičky na prázdninách jsem nebyla ani nepamatuju :( Příliš mnoho Kateřin taky někdy plánuju přečíst, ale už se mi na stolku válí papírová města, které bych měla přečíst! :D

13 Allex Allex | Email | Web | 21. july 2015 at 19:37 | React

Tak to si to v Řecku užij, protože já si to tam rozhodně užívala. Já od Johna Greena ještě nic nečetla. :)

14 Infinity Infinity | Web | 22. july 2015 at 20:31 | React

Článek se mi moc líbil, takové články mám totiž nejradši. Je moc dobře, že sis volné dny užila a zrelaxovala ses.
Trilogii Milénium si chci taky jednou přečíst, tak snad se k tomu dostanu, co nejdříve. :-)
Mně se vzhled tvého blogu moc líbí, takže bych nic na něm neměnila, vážně takový design bych chtěla mít i já. :)
Na dovolené si to moc moc užij, Řecko je nádherné, byla jsem tam už několikrát a mám na něj jen dobré vzpomínky.
Těším se na další tvé naplánované články. :)

15 ►Kiwi◄ ►Kiwi◄ | Web | 23. july 2015 at 8:00 | React

Ahoj, moc pěkný článek :)!
John Green je božan !
Jinak, psala jsi mi na blog do Affs, že by jsi se mnou ráda spřátelila. Omlouvám se, že píšu tak pozdě, ale snad to ještě jde :) Napiš mi prosím na blog, jestli mě bereš, nebo ne :)
Kiwi

16 crazyjull crazyjull | Web | 26. july 2015 at 12:59 | React

Příliš mnoho Kateřin jsem četla a je to dost pěkná kniha. :)
V Řecku jsem nebyla, ale někdy bych tam jet chtěla. Tak si to tam užij. :)
-CrazyJull

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement