#29 článek - Přijímačky, Stěhování, Konec školního roku

4. june 2016 at 10:42 | - Werangummi |  DIARY
Ahoj, vítám vás u dnešního článku, který bude po dlouhé době DENÍČEK, je tu několik věcí, které bych vám ráda sdělila. Uvědomila jsem si, že tady nemám žádnou rubriku na typ článků, kde bych se mohla vypsat. Ještě to promyslím, protože bych možná takové články chtěla psát častěji.Letos jsem i já dělala přijímací zkoušky na střední školu. Okolnosti nabraly úplně jiný spád, než jsem očekávala, ale nakonec jsem hrozně ráda za to, jak to nakonec dopadlo. Hodně jsem se na samotné přijímačky připravovala, především na matematiku, chodila jsem na doučování i přípravný kurz, učila jsem se doma, týden před zkouškami jsem jenom proležela v příkladech a už jsem myslela, že z toho zešílím. Jenže, matematika bohužel zůstala mým úhlavním nepřítelem i po tom, co jsem to měla za sebou, příliš se mi nepovedla. Za to češtinu, které jsem věnovala minimum příprav, jsem napsala skvěle. Bohužel jsem se nedostala ani na jednu ze škol, na které jsem se hlásila. Během dubna, období, kdy jsem měla v hlavě jenom přijímačky, jsem na ně zásadně změnila názor. Jedna je sice opravdu dobrá škola, která by mě nejspíš i bavila, ale nesedla bych si tam s lidmi. Druhá je, jak jsem zjistila od jedné holčiny, se kterou jsem si začala psát a studuje tam, povrchní a jejímu vedení jde hlavně o peníze. Hodně jsem o tom přemýšlela a v druhém kole jsem si dala přihlášku na školu, která se mi hodně zalíbila a jde tam jedna má spolužačka, se kterou jsme si začaly hodně rozumět, a nakonec jsem se tam dostala! Takže mám obrovskou radost, že to mám konečně z krku a nakonec jsem opravdu ráda, že to dopadlo takhle. Nejspíš to tak mělo být.


Poměrně velkou novinkou je to, že se budeme už za necelý měsíc, o prázdninách, stěhovat. Celý život bydlím v jednom a tom samém bytě, takže si nedovedu představit, že to teď bude jinak. Ale strašně se na to těším. Doteď jsem obývala pokoj společně s mým mladším bráchou a teď konečně, budu mít svůj vlastní. Budu si moct sama vybrat nábytek a následně si navrhnout interiér svého budoucího pokoje. Určitě o tom bude nějaký článek, pokud by jste chtěli.


Došlo mi, že trávím poslední týdny se svojí třídou. Poslední rok jsem na ni hodně nadávala a už jsem se nemohla dočkat, až budu pryč ze základky, jenže teď jsem si uvědomila, že je mám vlastně ráda a budou mi chybět. Pryč z téhle školy se těším, protože jsou tu lidi, se kterými se nemusíme, lidi, kteří mi ublížili. Ale lidí z mé třídy se to netýká. Třeba dnes, měli jsme takovou školní sportovní akci a já reprezentovala naší třídu za vytrvalost. Všichni mě neuvěřitelně podpořili, hlavně během závodu, a díky nim jsem skončila druhá, woop! Ty chvíle, co trávíme všichni společně, jsou hrozně fajn. Čeká nás poslední školní třídenní výlet. Chci si to všechno maximálně užít. Myslím, že mi na vyřazování potečou slzy, kdybych toto řekla před třemi měsíci, smála bych se sama sobě.


Poslední dobou se pořád jenom směju.

V poslední době se snažím žít zdravě, každý den cvičím a jakžtakž i správně jím, i když občas mi to občas trochu ujede, už se lepším. Opravuji si známky, v druhém pololetí jsem na to dost kašlala a vycházely mi známky dost odporné, což už je ted naštěstí minulostí. Zbývá mi ještě opravit chemie a napsat poslední písemky dobře, abych si díky nim ještě nepokazila vysvědčení. Vážně se těším na prázdniny, mám toho hodně v plánu, i co se týče blogu. Články už teď budou doufejme pravidelně, protože mám o hodně více času.


Končí školní rok. Mám se radovat, nebo brečet?
Nikdy bych neřekla, že tohle řeknu, haha.

Tak to by bylo pro dnešní článek vše. Doufám, že se vám líbil jsem vás neunudila k smrti, haha.
Mějte se krásně, společně už přežijeme ten poslední měsíc do konce školního roku!
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Bree Bree | Web | 4. june 2016 at 11:59 | React

Přijímačky, ty jsem taky pokazila:D Nejsi jediná, kdo zabojoval s matikou, 21/50 bodů :D Stěhovat se sice nebudu, ale bude se mi dělat nový pokoj, takže si taktéž můžu vybrat nábytek a tak.. Neskutečně se na to těším:) S tímhle článkem se dokážu naprosto ztotožnit!:D Taky mě čekají poslední týdny s mojí třídou, prostě vše, co jsi napsala, si myslím taktéž:D:)

2 Ellí Ellí | Web | 4. june 2016 at 12:07 | React

Tak to držím palce, ať se ti na nové škole líbí :). Je to vždy velká změna, jít na novou školu.
Já mám tyto starosti už za sebou, protože jsem přešla už po páté třídě na gymnázium a jsem spokojená :). I když na naší starou třídu ráda vzpomínám a ráda se setkávám se svými bývalými spolužáky :). Samozřejmě si člověk, stejně jako všude, projde dobrými i špatnými obdobími, časem, kdy si s lidmi ve třídě rozumí a taky tím, kdy má zase pocit, že je vše úplně špatně, ale nakonec stejně většinou vzpomínáme v dobrém :).

3 Adele♥ Adele♥ | Web | 4. june 2016 at 12:38 | React

Moc ti gratuluju! :) S tou matikou si nedělej starosti. Můj test z matiky byl naprostá katastrofa a nedokážu uvěřit tomu, že jsem byla na 4./5. místě (teď nevim) ze 30. Bohužel teda se mi neotevře obor, na který jsem chtěla víc. Takže pokud mi práva nepůjdou, tak nejspíš přestoupím někam jinam, kde je cestovní ruch. No, uvidí se.
Jinak starý pokoj jsem nedávno vyměnila za nový a jsem naprosto spokojená! Dobře, ještě pár věcí a je to 100%.
S lidma ze třídy se teď setkávám taky víc než kdy jindy. Nedokážu si představit, že se už nebudem setkávat v lavicích ve škole, nebudem vymýšlet nějaký pitomosti na učitele, achjo. Je to těžký jen tak zahodit 9 let s lidma, kteří nám přirostli k srdci.
Takže chci jen říct, užij si výlet a celkově poslední měsíc. Nakonec to budou krásné vzpomínky, které si budem ukládat v srdci ještě na hodně dlouho. :-)

4 Kája Kája | Web | 4. june 2016 at 19:13 | React

V prvé řadě gratuluji, že jsi se dostala na školu, na kterou jsi chtěla. :-) Je nejlepší studovat, to co Tě bude bavit a ne to, co by Tě po chvíli omrzelo.

Loučení s třídou pro tebe bude asi určitě těžké. Ostatně pro každého z nás bylo, co si budeme povídat.. Já i dva roky po odchodu ze ZŠ stále zjišťuji, že mi moje třída prostě chybí a na gymplu jsem už tak báječnou nepotkala. Nechci tím říct, že bychom neměli super kolektiv a tak, to ne, jsem spokojená, ale něco je prostě jinak než bývalo.
Takže Ti přeji a vřele doporučuji, ať si užiješ poslední měsíc se spolužáky. A vážně si to užívej na 110%, protože věř mi.. už nikdy se ve stejném počtu nesejdete. Já jsem svoje bývalé spolužáky neviděla pohromadě od léta 2014. :-D Smutné, no.

5 *Shock *Shock | Web | 4. june 2016 at 21:26 | React

Snad jsem se nepřečetla, ale na jakou sš tě vzali? Pokud teda ti nevadí to říkat:). A samozřejmně gratuluju! :-)

Tyjoo, s tím vlastním pokojíkem ti závidim, hah:D:).
Ne že bych ráda viděla, co kdo má v pokoji, ale hrozně mě baví sledovat, jak si ta osoba to zařizuje!:-)

Taky jsem si před půl rokem říkala, že se těším až vypadnu a teď skoro brečím.

Takové články jsou hrozně oddychové, skvělý článek:-)!.

6 Sandra Sandra | Web | 5. june 2016 at 13:54 | React

v každom prípade gratulujem, že si príjmačky zvládla!:)
hmm, o tom mi hovor, ako si nadávala na triednu:D ja som to mala tak isto a teraz by som to najradšej vrtáila späť.. všetok ten čas strávený na základke..ach jaj.

7 Ter. Ter. | Web | 5. june 2016 at 16:47 | React

Ono je docela ohromující, jak moc někdy lidi ocení klasický vykecávací článek. Taky si vždycky říkám, že se nechytne a tak, ale ono to porozumění dodává tak super energii, že to čas od času opravdu neuškodí. Pěkný článek, když už jsme u toho. :-)

To je pěkný důkaz toho, že někdy je potřeba se spálit, aby si člověk uvědomil, co vlastně od života chce. Jsem ráda, že se ti tvá budoucí škola nakonec líbí a snad tam následující čtyři roky budeš spokojená. :-)

Já taky na třídu ze základky doma nadávala, ale vlastně bych dala nevím co, abych ty trubky mohla zase někdy vidět pohromadě celý den - nikdy se nám žádný sraz nepovedl, tak se vídám jen s minimem z nich, ty co mi nesedli jsem odstřihla a o zbytku vlastně nevím. I přes ty nadávky jsem je ale všechny svým způsobem měla ráda, což je asi jasný vzhledem k tomu, že jsem poslední zvonění proplakala. :D Užij si ty poslední měsíce. :-)

8 cincina cincina | Web | 5. june 2016 at 22:31 | React

Gratuluju k přijetí na střední školu:) Čeká tě nová životní kapitola, která bude určitě stát za to. Jakoby to bylo včera, kdy jsem nastupovala na střední školu a najednou už mám po maturitě:) Takže jsem letos zažívala přesně to, co ty. Poslední okamžiky s třídou, neustálý smích a dobrá nálada, nejlepší momenty a pak samotná maturita a ten stres kolem toho:) A víš co? I když bych to do sebe neřekla, tak se někdy přistihnu, že se mi po škole stýká a hned bych se tam teď vrátila.

9 Ta "neviditelná" :) Ta "neviditelná" :) | Web | 6. june 2016 at 11:54 | React

Gratuluji ti k úspěchu, jsi šikovná a doufám, že na škole budeš šťastná a spokojená :-)
Jé, to je hezký. Já jsem si také pokoj sama navrhovala a zařídila jsem si to tak, jak mně se to líbí. Ale stejně se těším, až se budu stěhovat do vlastního a bude všechno podle mého, ha :-D
Tak se měj krásně a těším se na další článek, hodně štěstí se vším! :-)

10 Simix Simix | Web | 7. june 2016 at 19:20 | React

~Čaué~
No, říká se, že holkám jde víc čeština a klukům matika. Častokrát je to spíš individuální, ale něco na tom je :D
je do dobře, že ses nakonec dostala na školu. A nakonec možná i dobře, že ses na tamty první nedostala, když ses pak o nich dověděla nějaká negativa :)
Já se za rok budu také stěhovat,ale dost mega na tom je, že jsem se už před rokem stěhovala, kvůli rodinným problém na dočasní místo. Teď se mi už odtud moc asi nebude chtít, ale na druhou stranu se také těším :)
Já poslední den na základní škole brečela, ale abych pravdu řekla, teď mi ani moc nevadí, že je nepotkávám.
Ten článek je boží :3 Super fotografie, obrázky ,...

11 strawberrymachine strawberrymachine | 9. june 2016 at 19:27 | React

já se stěhovala už tolikrát, že by mi to už ani nijak nevadilo :D Gratuluji k přijetí na střední, také jsem přijatá !! ♥

12 Bella Bella | Web | 10. june 2016 at 0:58 | React

Přidávám se k ostatním a také gratuluji k přijetí na střední školu! Držím ti palce, aby se ti to tam líbilo a abys měla štěstí na dobré lidi kolem sebe.
Článek o tvém pokoji by byl jistě velice zajímavým, ráda takové čtu.
Já takové stěhování nikdy nezažila, ale chtěla bych alespoň pocítit ty emoce, které u toho člověk má. Nedokážu si to představit. :D
Slzy ti zaručeně potečou. V takových situacích tečou i mně, a to se mi běžně stává naprosto minimálně. Užij si tyto dny naplno, budeš si je pamatovat ještě dlouho a celý život vzpomínat, jak krásné období to bylo.

13 MIchelle MIchelle | Web | 10. june 2016 at 21:20 | React

Je dobře, že jsi se nakonec dostala na školu, kde si myslíš, že se ti to bude líbit. Třeba to tak fakt mělo být a osud tě nasměroval správně :)
Konce jsou vždycky těžký, nehledě na to, jaký byl začátek nebo prostředek. Taky jsem neměla lidi na své základce moc ráda ale pamatuju si, že jsem na konci devítky brečela.
A určitě přidej nějaký článek o výzdobě tvého pokoje, takové články čtu ráda :)
Taky se snažím letos žít jinak, lépe. Jsem ráda, že si ti daří :). Já jsem měla teď krušný měsíc ale začínám se vracet a zjišťuji, že mi tenhle styl života vyhovuje mnohem víc.

14 steel32 steel32 | Web | 11. june 2016 at 10:03 | React

joo, s těma školama je to přesnej příklad toho, že všechno zlý je pro něco dobrý :D a gratulace, že si se tam dostala!! :)
a s tím stěhováním si to vůbec nedokážu představit :O jsem furt na jednom místě :D ale hlavně budeš mít svůj pokoooj! :D

15 Broken girl Broken girl | Web | 11. june 2016 at 14:59 | React

Já třeba lituji toho, že jsme neměli na škole přijímačky z matiky, protože teďka sedím na hodinách matiky a myslím, že umřu nudou, protože učitel dokola vysvětluje např. jak se sčítají zlomky, což umím už tak strašně dlouho... Jinak, k přijetí na školu gratuluji ;) To já mám taky pokoj s mladším bratrem, ale strašně bych chtěla vlastní, protože mi to tady v tomto přijde strašně hnusný... Já se celou základku těšila až z tama vypadnu - teď jsem ve druháku a jsem pořád ráda, že už tam nejsem :D

16 Andey Andey | Web | 11. june 2016 at 20:35 | React

To jsem ráda, že to s výběrem střední dopadlo dobře. Určitě udělej článek o novém pokoji. To je dobře, že si s lidmi ze třídy rozumíš. Užívej si toho. :)

17 Džejní Džejní | Web | 12. june 2016 at 11:35 | React

uplne poznam ten pocit, ked uz sa cloveku nechce nic pocitat ani ucit, lebo ma pocit, ze mu z toho praskne hlava :D niektore predmety su proste lahsie ako ine, ale to uz je o tom, ze kazdemu z nas proste nieco ine ide. a potom neznasame hodiny stravene nad predmetmi, ktore nam nelezu do hlavy. gratulujem, ze si sa dostala na skolu! :)
verim, ze sa na stahovanie tesis, tiez by som sa tesila a bolo by to pre mna nieco uplne nove. sice nemam spolocnu izbu s bratom, ale urcite by som uvitala to, ze by som si mohla odznova zariadit svoju izbu.
pamatam si, ked som ja odchadzala zo skoly, ze som vyronila par slziciek, pricom som si vobec nemyslela, ze by mi mohli niektori spoluziaci chybat. ale neskor som zistila, ze mi skor chyba ten stereotyp chodenia do tej istej skoly. pretoze som fakt rada, ze ti ludia uz nepatria do mojho kazdodenneho zivota. nikdy som si ani nevedela predstavit, ake to je, mat v triede ludi, ktori ta podporuju. ale myslim, ze je fajn, ze ty si na takych ludi natrafila :)

18 Olja:) Olja:) | Web | 12. june 2016 at 16:21 | React

Je fajn, že ti to nakonec dopadlo tak jak chceš :) snad ta škola bude super a ty si tam užiješ nejlepší 4 roky, protože střední je vážně jedno z nejlepších období! Já jsem teda střední měla trochu se základkou dohromady, protože přece jenom na tom osmiletém gymplu si člověk ani neuvědomí, že už je vlastně najednou na střední, když se pro něho vlastně nic nemění. Každopádně zažívám teď asi podobné pocity nadšení z nové školy, jelikož jdu na vejšku.
Určitě pak hoď fotky nového pokoje :3

19 Eli♥ Eli♥ | Web | 13. june 2016 at 11:46 | React

Gratuluji! k přijímačkám. Já se na ně dívala v průběhu 2-4.ročníku na SŠ. a musím říct, že tvd jsem milovala naprosto. rozhodně začni, první díly jsou zvláštní ale úžasné! máme dva chlapečky a čekáme až se paní narodí samička abychom mohli začít chov.
Já také, našli jsme za 2 600 000 baráček komplet nový rekonstrukce takže to taky nevyjde moc draze =)

20 Terez Terez | Web | 13. june 2016 at 12:43 | React

Ahoj, mááš krásný blog.
Zajímá tě zdravá strava?
Pak se prosím mkrni na můj blog.
Přeji krásný den :-)

21 Danča Danča | Email | Web | 13. june 2016 at 21:32 | React

Užívej těch pár posledních dní, dokud můžeš..Mě základka dost chybí. I když mám super třídu i na střední, tak prostě těch 9 let ve stejným ústavu pořád s těma stejnýma magorama je prostě něco jinýho.. =)

22 crazyjull crazyjull | Web | 14. june 2016 at 8:32 | React

Já jsem se minulý rok vůbec na přijímačky nepřipravovala a ve stresu jsem byla, jen když jsem je psala. :D Ono ani tak nejde totiž o tom, dostat se tam, ale pak se tam udržet. :D Gratuluji k přijetí a hodně štěstí do příštího roku. :)
Naprosto chápu, jak se cítíš ohledně toho stěhování. Já jsem se stěhovala před třemi lety z Prahy do menšího města a hlavně do domu. Znamenalo to pro mě dost změn, ale nakonec jsem za to ráda, i když se už tak často do Prahy nedostanu. :D
Gratuluji k druhému místu. :) Já to minulý rok měla podobně. Strašně dlouho jsem se v té třídě necítila dobře a dva měsíce předtím, než to všechno skončilo, se to všechno změnilo. Hodně času jsem trávila se třídou a začala se bavit se spoustou lidí. :)

23 buttercup♡ buttercup♡ | Web | 14. june 2016 at 15:20 | React

novej pokoj! jů, závist. ten článek určitě chci!! budu se na něj těšit, už aby jste byli přestěhovaní, muahah. :3 :D
poslední týdny se třídou.. no jo holka, cítím tě. já jsem teď ve třeťáku, takže mě čeká ještě celej příští rok než se nám ta banda dementů konečně rozpadne. nesnáším je, ale.. na druhou stranu už teď začínám být nostalgická as fuck, protože si říkám wow.. za rok touhle dobou už nebudem spolužáci, už budu mít po maturitě, etc. a jakože.. není mi z toho dobře, naopak, docela se mi chce brečet. ano, už teď! co z toho vyplývá - nebuď nostalgik jako buttercup a ty poslední týdny si užij, hlavně žádný slzičky! :) uvidíš, že ta třída na střední bude taky fajn. :)

24 Anna Anna | Email | Web | 17. june 2016 at 18:49 | React

Přijímačky jsem naštěstí zvládla, nevím, kam bych se hlásila v druhém kole :D Nový pokoj ti upřímně závidím.. Sama už třetím rokem říkám, jak vymaluju, vyhodím koberec, budu mít novou postel,.. a? Skutek rači utek :D Ještě devět dní.. cítím s tebou. Je to hrozný pocit, ale pro mě ze třídy asi nejvíc příšerný, protože ostatní jdou na střední se svými kamarády, a především se jich asi 13 dostalo na jeden a ten samý gympl, ale já si místo toho gymplu vybrala obor.. Hmm, ztracená v Brně, ztracená a sama na gymplu i ve škole. Moc se na to netěším :/ Užívej si přátel, počasí, léta ☺

25 Nany Nany | Web | 18. june 2016 at 13:24 | React

Já jsem dělala přijímačky z páté třídy a jsem za to moc ráda, jsem na osmiletém gymplu, kde jsou fajn lidi, i ten systém mi tam vyhovuje (nikdy to teda nebude podle mých představ, ale vím, že si oproti jiným školám opravdu nemůžu stěžovat. Je fajn, že ses dostala v druhém kole, aspoň sis trochu ujasnila názor na ty předchozí školy a nakonec jsi třeba i mnohem spokojenější :)
K druhému místu ti gratuluju! U nás ve třídě jsem relativně dobrý kolektiv, navíc teď jsem v kvartě (jakoby devítce), takže pár lidí odchází a zrovna to jsou ti, jejichž odchod mě nějakým zvláštním způsobem neovlivní, protože jsme se nikdy tolik nebavili, byli jsme prostě spolužáci, co si sem tam vedle sebe sednou, pomůžou si, ale na kamarádíčkování to úplně není. Zůstává jen jedna holka, která všem pije krev, ale myslím, že se nám ji daří čím dál víc zpracovat a že je to lepší a lepší :) Nicméně nedávno jsme měli sraz s mojí starou třídou a uvědomila jsem si, že to byla mnohem lepší třída. Bylo nás méně, byli jsme lepší kolektiv, víc jsme si sedli. S mojí stálou spolužačkou, která se mnou chodila jak do předchozí, tak do aktuální třídy, jsme pak druhý den skoro probrečely.
Já teď moc zdravě nejím, asi to je tím, že nemám čas, ráno vstanu, nestihnu si udělat ani svačinu, natož oběd, pak se vracím někdy k večeru a jelikož mám hlad, tak si dám velkou večeři a takhle pokračuje neustálý koloběh, snad se to trochu zlepší :)
Se známkami jsem letos celkem spokojená, matika mi sice pokazila vyznamenání, ale co se dá dělat, už odmala vím, že na matiku nemám geny :)
Měj se krásně, ahoj!

26 Celene Celene | Web | 18. june 2016 at 20:44 | React

raduj se :-) ze začátku mi to taky přišlo smutný, ale pak jsem byla ráda, že jsem konečně venku :D a kam jsi se teda dostala? co budeš studovat? :) zařizování pokoje podle svýho je super věc :)

27 kelly145 kelly145 | Web | 25. june 2016 at 13:56 | React

Keď som uvidela ten zošit prišlo mi zle :D

28 Slečna P. Slečna P. | Web | 26. june 2016 at 16:42 | React

Mě přijímačky na střední příští rok a už teď z toho mám hrůzu, protože nevím, kam bych chtěla jít nebo co dělat a totálně plavu v matematice - fuujky :)
Jsem ráda, že jsi se na školu dostala a máš naproto boží pokojíček! Já ho mám s mladší sestrou a bratrem, takže toho soukromí zase tolik nepoberu, ale většinou jsem za to ráda :)

29 Veronika Veronika | Email | Web | 30. june 2016 at 18:39 | React

Super článek :) Hezky fotíš :) Ten pokoj ti fakt závidím :D
href="http://www.veronikasanderova.blogspot.cz">Veronika</a>

30 Sheilene Sheilene | Web | 2. july 2016 at 16:09 | React

Pamamtuji si, jak jsem se připravovala na přijímačky na gympl a věnovala jsem se více matematice, protože mi na druhém stupni jaksi přestala jít tak dobře jako dřív. Nevím jak, ale normálně jsem z ní měla víc bodů než z češtiny, což mě velmi pobavilo. :D
Jéé, máš moc hezký pokojík. Já ho mám takový vzhledově věčně neuklizený. Hrůza. Potřebovala bych bezednou skříň. :D Stěhování nějak zvládneš :) Já jsem si rychle zvykla na kolej.. i když to není to samé, už si dokážu představit, že ve svém starém pokoji prostě jednou už bydlet nebudu. :)

31 *Anne *Anne | Web | 25. july 2016 at 18:27 | React

Když jsem se hlásila na střední, též mě ani na jednu školu nevzali, ale v druhém přijímacím kole jsem se už dostala a asi bych moc neměnila :) Těším se na článek o tvém pokoji :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama